/Files/photogallery/9303/4.jpg

Наш заклад дошкільної освіти відкрився у 1983 році.

На протязі більш ніж четверті віку у нашій роботі з дітьми та батьками склались певні традиції.

Опис традиції закладу

Дитячий навчальний заклад "Червона капелюшка" користується значним авторитетом серед батьківської та педагогічної громади й неабиякою любов’ю дітей-вихованців. Значною мірою на це впливає атмосфера, що панує в закладі, адже наші педагоги пам’ятають – всі діти різні, а кожен новий день є неповторним й приносить безцінний життєвий досвід. Безперечно, в житті як дітей так і педагогів не буває однаких днів, однак є те, що стало нашими традиціями.

Традиції у роботі з дошкільникам

Щодня вихованці дитячого садка, переступивши поріг роздягальної кімнати своєї групи, здійснюють свого роду «ритуал» - розміщуючи на стенді смайл «Мій настрій сьогодні», сповіщаючи іншим про свій настрій. У груповій кімнаті розпочинається робота «Мій день», де малюк вибирає бажаний вид діяльності в певному осередку та позначає його індивідуальною символічною карткою.На традиційних ранкових зустрічах заслуховуються «Новини дня». Це повідомлення теми дня, проекту, інформації по темі, виготовлення спільно з дітьми «Дерева цілей» і розміщення на стенді для батьків. Кожна дитина має свого «Ангела сну», до якого вона звертається під час денного відпочинку (як правило це особиста іграшка, на ліжечку). Малюки промовляють про себе: «Як заплющу оченятка, пригадаю маму й татка…». Мають діти власний «Острів скарбів». В основі роботи – дитяче колекціонування ( предмети-накопичувачі: коробки, різноманітний особистий матеріал). Такі «скарби» створюються спільними зусиллями вихователів, батьків та дітей і допомагають розширити, систематизувати знання дошкільників відповідно до теми проекту, що реалізується на даний момент. Наприкінці дня, дітки збираються біля стенду «Зірка дня». На видному місці прикріплюється плакат з фото дошкільника, який, на думку однолітків, є «зіркою дня». Кожна дитина групи по черзі займає це місце. Цінність такого компоненту в том, що він спрямований на формування позитивної «Я – концепції», сприяє розвитку самосвідомості і самооцінки малюків.

Заклад дошкільної освіти впроваджує в освітній процес інноваційні форми роботи, що робить його відмінних від інших. Так, знайомство малюків з довкіллям відбувається в STREAM лабораторії; ознайомлення з соціумом планується з використанням проектів, які вихователі розробляють самі.

У лабораторіях розміщені «шафи знахідок», до яких діти приносять і складають усе те незвичайне, що вони знаходять у довкіллі та що може бути цікавим для опису, порівняння, виховання спостережливості. Наприклад: красивий листочок, фантик, камінчик. Це дає поштовх для розвитку пізнавальних інтересів дітей, розширення досвіду орієнтування в довкіллі, впливає на сенсорний розвиток, розвиток допитливості та пізнавальної мотивації.

Свята у дитячому садку

Крім традиційних свят, які проводяться у більшості дошкільних навчальних закладах, наш заклад, відзначає її особливі, що творять його історію та роблять наш заклад відмінним від інших.

Серед них:День бантика.

27 вересня ми проводимо «День бантика».Цей день наповнений захоплюючими іграми, загадками, сюрпризами та пригодами. Ми граємо, співаємо, веселимося, розповідаємо казки, ходимо один до одного в гості, готуємо святковий концерт.

День народження дитини. У цей день день малюки та педагоги вітають іменинника, дарують подарунки, виготовленні власноруч, виконують улюблені вірші та пісні, грають у веселі ігри.

Свято зустрічі друзів. На початку навчального року, коли всі повертаються з канікул, ми влаштовуємо красиве і веселе свято для справжніх друзів: дітей, батьків та педагогів. Всі разом ми вирушаємо у незвичайну подорож, де нас чекають несподівані зустрічі, пригоди і несподіванки. Долаючи всі труднощі, ми знову і знову переконуємося в тому, що справжня дружба творить чудеса!

Новорічно-різдвяний цикл свят. Ці дні сповнені сюрпризів та безмежної дитячої радості: тут і веселі ранки і ялинка і святий Миколай з мішком подарунків – словом, незабутні дні, яких дошкільнята чекають цілий рік.

Також родзинками нашого закладу є нетрадиційні свята та розваги: «Свято м’яча», «Свято карамелі», «Майстер-шеф», «Ерудіт-шоу», мюзикли: «Снігова королева», «Пригоди в країні Музикалії», «Черевички». Велику увагу педагоги закладу приділяють роботі з патріотичного виховання дітей із залученням батьків. Це родинні свята: «Закосичення та посвячення в козачата»; «Добре в тій родині, де усі єдині», метою яких є: виховувати любов та повагу до найближчих людей – батька й матері, бажання допомагати їм, завжди пам’ятати місце, де народився.

/Files/photogallery/9195/DSC_1119.JPG

В нашому закладі багато приділяється уваги безпеки життєдіяльності дітей . Вже стало традиційним відвідування закладу з тематичними заняттями інспекторів УПП в Харківської області ДПП та в травні проведення «Тижня безпеки» з залученням спеціалістів з Цивільного захисту .

З метою налагодження рівноправних партнерських стосунків і взаємодії з сімєю на засадах відвертості, взаєморозуміння , гуманності з питань навчання і виховання дітей раннього та дошкільного віку, традиційно проводяться виставки проробок батьків з дітьми, майстер – класи , тренінги, конкурси, діє «Школа молодих батьків».

/Files/photogallery/9303/IMG-c082482b01e281a8c560bfe5691c4f14-V.jpg